Kocsord elindult az önfenntartás útján – mezőgazdasági fejlesztések

Polgármesterként régi vágyam, hogy a település az önfenntartás útjára lépjen, ezért kezdtünk bele mezőgazdasági munkálatok végzésébe, amely egy bevételi forrást jelent az önkormányzatnak.

Fontosnak tartom elmondani azt, hogy Kocsordon kevés adófajta van bevezetve (nincs például helyi iparűzési adó) és lehetőségeinkhez mérten nem is kívánunk új adónemeket bevezetni.

Kocsord elindult az önfenntartás útján – mezőgazdasági fejlesztések

Ennek hatására döntött úgy indítványomra a képviselő-testület, hogy mezőgazdasági munkákból teremt bevételt az önkormányzat részére, melynek keretében elsőként 3000 méter kordonos uborka termesztését indítottuk el.

A képeken láthatják, hogy kialakításra került a bakhátföld, felállítottuk a karókat az uborka termesztésre szolgáló területen, melyet dr. Szondi Szabolcs jegyzővel és Andráskáné Rádi Bettina aljegyzővel vettünk szemügyre.
Úgy gondolom, hogy a képek magukért beszélnek.

A későbbiekben pedig közel egy hektáron kívánunk paradicsomot, paprikát és főzőtököt termeszteni.

Kocsord fejlődik!